Užitočný doplnok zvlášť vo sviatočnom období – sklenený panel do kuchyne

Ako vždy pred Vianocami sa naše kuchynské skrinky ohýbajú pod váhou výrobkov a v chladničke je stále ťažšie nájsť voľný priestor. Pri príprave vianočných jedál sa kuchynské steny ľahko znečistia od zvyškov tekutého cesta a múky. Nie je to veľký problém, ak sú chránené kachličkami, i keď aj tie je ťažké poriadne umyť. Ako zvoliť dobrú ochranu stien, a to nielen počas doby intenzívneho varenia pokrmov? Najpraktickejším riešením sú sklenené panely do kuchyne.

Sú praktické a užitočné nielen počas Vianoc

Sklenené kuchynské panely sú jednou z najobľúbenejších kuchynských dekorácií. Prečo? Sú odolné voči vysokým teplotám a znečisteniu, praskajú a poškriabu sa menej často ako tradičné kachličky a zároveň nevyžadujú časovo náročnú inštaláciu na steny. Atraktívnejšou formou dekorácie ako kachličky sú pre svoju rozmanitosť vzorov, motívov, farieb a veľkostí. Možno ich prispôsobiť akémukoľvek štýlu interiéru, veľkosti stien a farbe kuchynského nábytku. Tento módny a užitočný detail môže byť pre vás každodennou inšpiráciou k obľúbenému jedlu, obľúbenému koreniu, pariacej sa káve alebo cestovaniu okolo sveta.

Prečo investovať do skla na kuchynskú stenu, zvlášť pred Vianocami?

Ako viete, predvianočné obdobie je obdobím intenzívnej práce, nielen pri výbere darčekov pre svojich blízkych, ale aj v kuchyni. Ak naše steny nie sú dostatočne chránené pred poškodením a znečistením, bude určite potrebné ich zase natrieť, a to je ten najhorší vianočný darček, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Pred Štedrým večerom vládne v kuchyniach úplné kulinárske šialenstvo, takže sa oplatí vopred sa pripraviť na prípadné nepríjemné prekvapenia. Sklenené kuchynské panely sa rozhodne osvedčia ako ochrana steny a výnimočná dekorácia interiéru. A čo je najdôležitejšie, dovolia vám vyhnúť sa odstraňovaniu odolných škvŕn zo stien a budú ich chrániť pred vysokými teplotami. Na vyčistenie kuchynského skleneného panelu ho postačí utrieť vodou s trochou saponátu alebo len vodou. Vaše kuchynské steny budú dlhšie žiariť intenzívnymi farbami bez nečistôt a vy strávite ušetrený čas schôdzkami s rodinou a priateľmi.