Využitie tatranského profilu a palubiek

Tatranský profil a palubky slúži na označenie takmer toho istého. Ide o drevený obklad, ktorý sa nazýva tiež obkladové palubky alebo sa môžete tiež stretnúť s označením drevené dosky. Tento materiál je takmer výhradne vyhotovený z prírodných ihličnanov, ako je napríklad drevený smrek, borovica či severský smrek.

Takýto tatranský profil v praxi využijete na množstvo účelov, medzi ktoré patrí napríklad vnútorné obloženie stien alebo fasády z vonkajšej strany, taktiež ho môžete využiť na podbitie stropov alebo strechy. Palubky vám vynikajúco poslúžia aj ako drevená podlaha na terasu, podlaha okolo bazéna alebo na interiérovú podlahu.

Možno povedať, že životnosť palubiek záleží v prvom rade od druhu použitého dreva, ktorým je predovšetkým spomínaný smrek alebo borovica. Taktiež záleží, či tento tatranský profil využijete v interiéri alebo v exteriéri. V neposlednom rade netreba zabúdať na to, že životnosť akéhokoľvek materiálu bude dlhšia, ak mu doprajete pravidelnú starostlivosť, a to napríklad kvalitou a pravidelnosťou náteru.

Jednou z veľkých výhod tatranského profilu spočíva aj v tom, že sa v ňom nachádza perodrážka. Ide o veľmi kvalitný systém, ktorý slúži na praktickú montáž tohto dreveného obkladu, a to predovšetkým v prípade stien a stropov. Tá je potom veľmi jednoduchá. Takýto tatranský profil je ukončený časťou, ktorá sa nazýva pero a na druhej strane je drážka. Tieto jednotlivé kusy do seba potom vynikajúco zapadajú a zanechávajú po sebe len minimálne špáry. Vďaka tomu je materiál jednoliaty a pôsobí ucelene. Dokáže tiež pripomínať skutočnú drevenú konštrukciu, ako býva napríklad na zruboch.

Tatranský profil či už spomínaná palubka sa stávajú čoraz väčšmi obľúbenou súčasťou domov, chát alebo iných príbytkov. Dokážu prekvapiť primeranou cenou a tiež kvalitou, ktorá bude slúžiť svojmu účelu mnoho rokov.

Kontakt na predajcu tatranského profilu: info@tatranskyprofil.sk