Záhradné altánky – na čo poslúžia?

Záhradné altánky sa stávajú čoraz obľúbenejšou súčasťou záhrad a niet sa čomu čudovať. Najmä počas letných dní môžu byť skvelým miestom, kam si prídete oddýchnuť s chladeným nápojom alebo taktiež pracovať. Predovšetkým ak máte vo vašej záhrade menej tieňa, takéto miesto skutočne oceníte.

Takéto záhradné altánky sú zvyčajne voľne stojace a majú nielen okrasný účel, ale nepochybne aj funkčný. Môžu byť pritom rôznych tvarov, či už sú to osemstranné altánky, štvorcové, oválne alebo obdĺžnikové záhradné altánky.

A teraz to najdôležitejšie. Na čo sa záhradné altánky využívajú? Slúžia naozaj na množstvo účelov, ale je to v prvom rade relax. Do menšieho altánku môžete umiestniť rôzny záhradný nábytok či hojdaciu sieť, ktorá vám prinesie množstvo príjemných chvíľ. Avšak funguje to aj opačne. V prípade nepriaznivého počasia sú záhradné altánky skvelým miestom, kam sa ukryjete. Môžete tam umiestniť taktiež stôl a užívať si tak stolovanie pod holým nebom. V neposlednom rade môžu byť taktiež príjemným miestom, kde nájdete pokoj na svoju prácu.

Vedeli ste však, že takéto altánky využívali už aj naši predkovia a možno ich nájsť v rôznych krajinách? V Egypte sa takéto stavby umiestňovali do záhrad a pestoval sa v nich napríklad vinič. Naopak, Peržania, a to predovšetkým v bohatých častiach mesta využívali tieto altánky ako miesto obchodných transakcií. V neposlednom rade Číňania a Japonci si v nich budovali dokonca chrámy, pavilóny či čajovne.

Dizajn sa od minulosti až po súčasnosť rôznil a dnes si môžete vybrať altánok, ktorý bude maximálne slúžiť vašim potrebám a tiež účelu, na aký ho chcete využívať. Je nepochybne skvelou investíciou a je na vás, aký tvar bude mať váš altánok, čím bude vybavený a či bude prípadne aj krytý. Prajeme vám veľa šťastných chvíľ v ňom, ak sa rozhodnete si ho zadovážiť!

Kontakt na predajcu a staviteľa záhradných altánkov: obchod@chatkylemon.sk