Čo skutočne potrebujete do výbavičky pre bábätko!

Prípravy na príchod bábätka na svet pojíma každá nastávajúca matka rozdielne. Jedna sa zameria hlavne na zdravé stravovanie, chodí plávať, cvičí tehotenskú jógu a výbavičku rieši až v posledných mesiacoch, zatiaľ čo druhá mamička kupuje prvé oblečenie pre bábätko už po odchode z prvej tehotenskej poradne. Niekto sa pripravuje hlavne psychicky, číta tehotenské knižky a knižky o novorodeniatkach, zatiaľ, čo druhá to necháva na inštinkt.  Každopádne to, čo je v prípravách pre každú maminku rovnaké je zaobstaranie si základnej výbavičky, ktorú každé bábätko potrebuje rovnako. A čo to teda konkrétne je? Na to sa môžeme pozrieť spolu s nami v nasledujúcich riadkoch.

Skutočne minimalistická výbavička

Napriek reklamným ťahom, ktoré na nastávajúcu maminku všade číhajú, je základná výbavička pomerne minimálna. Nie, skutočne tam nepatrí hracia sada malý stavbár s nákladiakmi a miešačkou na betón ani bábika Dolly.

  • Postieľka  – v niektorých prípadoch ani tá nie je úplne nutná a dieťatko spí jednoducho v posteli s rodičmi. Ak sa však pre nejakú rozhodnete je dobré zvážiť nábytok na mieru. Postieľky sa často predávajú už aj s mantinelom do postieľky, ktorý minimálne v prvých mesiacoch určite oceníte
  • Kočík alebo šatka na nosenie bábätka
  • Perinka
  • Oblečenie
  • Vanička
  • Plienky

Všetko ostatné ako prebaľovací pult, vankúš na kojenie, hrazdička a podobne sú veci, ktoré vám život možno uľahčia, ale určite nie sú nevyhnutné. Samy postupne prídete na to, čo by sa vám ešte hodilo a môžete to postupne dokupovať. Myslím, že je to lepšie riešenie ako nakúpiť drahé zbytočnosti, na ktoré vám akurát tak sadá prah.