Dary zeme ukryté v liečivých olejoch

Naša zem nám ponúka množstvo darov, ktoré môžeme využívať. Každá rastlina obsahuje prírodné aromatické zložky obsiahnuté či už v jej kvetoch, stonke alebo plodoch. Vône a esenciálne oleje dokážu ovplyvňovať naše nálady, prežívanie, dokážu nás povzbudiť, ale aj liečiť. Priaznivé účinky a vlastnosti esenciálnych a éterických olejov poznali už v starovekom Egypte a využívali ich neskôr aj Gréci či Rimania. Čím sú esenciálne oleje doTerra výnimočné?

Esenciálne oleje priaznivo pôsobia tak, ako na psychiku, tak aj na fyzické zdravie. Dokážu ničiť vírusy, baktérie aj infekcie. Esenciálne oleje doTerra sú zárukou najvyššej kvality, sú čisté, prírodné a neobsahujú žiadne prídavné látky či umelé prísady.

DoTerra ako výnimočný dar Zeme

Spoločnosť doTerra vznikla v roku 2008 s hlavným poslaním a cieľom zdieľať najkvalitnejšie esenciálne oleje so svetom. Spoločnosť vznikla na základe iniciatívy skupiny odborníkov v oblasti zdravotníctva a obchodu, ktorí si uvedomili si neuveriteľné výhody vyplývajúce z využívania zdrojov, ktoré naša zem ponúka. Aj samotný názov spoločnosti odkazuje na to, že zem je skutočné plná darov, ktoré nám môžu pomáhať. DoTerra ako pojem pochádza z latinčiny a znamená „Dar Zeme“.

Čisté a kvalitné esenciálne oleje pre celú rodinu

Prvou výzvou, ktorú spoločnosť doTerra mala prekonať, bolo stanoviť taký štandard kvality v priemysle, ktorý doposiaľ neexistoval. DoTerra oleje nie sú len obyčajné esenciálne oleje do domácností pre ľudí na celom svete. Sú výnimočné a jedinečné, pretože ide o najčistejšie a najkvalitnejšie esenciálne oleje. Tak ich môžu rodiny využívať s istotou, že používajú to najlepšie na podporu zdravia a pohody pre svojich najbližších. Tento záväzok viedol k vytvoreniu nového štandardu kvality CPTG Certified Pure Therapeutic Grade®.

Prvá ponuka esenciálnych olejov doTerra spočívala v 25 jednoduchých olejoch a 10 zmesiach. Do predaja bola uvedená 25. apríla 2008. Od tej doby sa však ponuka doTerra esenciálnych olejov rozrástla o omnoho viac nielen jednotlivých olejov, ale aj olejových zmesí. Ponuka obsahuje aj výživové, kúpeľové produkty či produkty zdravého životného štýlu založené na technológiách éterických olejov a komplexnej wellness filozofii.

Spoločnosť doTerra sídli v modernom zariadení Pleasant Grove v Utahu. Na jej fungovaní sa okrem odborníkov v oblasti zdravotníctva a obchodu podieľa aj sieť remeselníkov a liehovarov, bez ktorých by sa misiu spoločnosti darilo plniť len ťažko. Aj vďaka tomu, že sa spoločnosť doTerra stala dôveryhodným partnerom v priemysle esenciálnych olejov, bola schopná pomôcť komunitám zlepšiť si svoju vlastnú ekonomickú budúcnosť.

Obľúbené esenciálne oleje

Ponuka esenciálnych olejov doTerra je široká, a tak si určite vyberiete ten svoj. Najčastejšie využívané a najobľúbenejšie esenciálne oleje doTerra sú napríklad čajovníkový (tea tree) olej, ktorý má antibakteriálne účinky, upokojujúci levanduľový doTerra olej či citrónový olej, ktorý pomáha pri očiste tela a podporuje trávenie. V ponuke od naturhome.sk nájdete esenciálne oleje doTerra presne podľa toho, aký problém potrebujete riešiť. Či už vás trápia bolesti hlavy, prechladnutie, alergie, nespavosť, oslabená imunita, kožné problémy alebo hľadáte spôsoby, ako eliminovať stres a navodiť si doma či v práci príjemnú atmosféru, na naturehome.sk nájdete riešenie v podobe esenciálnych olejov doTerra

Esenciálne oleje doTerra, ktoré nájdete na naturhome.sk, sú zárukou najvyššej kvality, sú čisté a prírodné bez akýchkoľvek prídavných látok a umelých prísad. Využívať ich môžete do difuzéra, alebo si kvapnite pár kvapiek do dlaní a zhlboka sa nadýchnite. Esenciálne oleje doTerra sú tiež vhodné aj na masáže a niektoré z nich sa používajú aj zvnútra.